Դեկտեմբերի 26-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ, Խաչատուր Աբովյանի անվան Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Գալուստ Սահակյանը համալսարանում ներկա է գտնվել խորհրդի տարեվերջյան նիստին: ԱԺ նախագահին համալսարանի ռեկտոր Ռուբեն Միրզախանյանը նախ ներկայացրել է 2016 թվականի ընթացքում կատարված աշխատանքները, մանրամասնել իրականացված կրթական ծրագրերը, խոսել դասապատրաստման արդի տեխնոլոգիաների վերաբերյալ: Ռեկտորն իր խոսքում անդրադարձել է նաեւ ուսանողների փորձի փոխանակմանը եւ դասախոսների վերապատրաստմանը: Այնուհետեւ նիստի ընթացքում ներկայացվել է 2017թ-ի բյուջեի նախագիծը: Տեղեկացնենք, որ խորհուրդը կատարված աշխատանքները համարել է բավարար եւ հաջորդիվ քվեարկությամբ հաստատել 2017-ի բյուջեի նախագիծը:
Նիստի ավարտին ԱԺ նախագահը, կարեւորելով համալսարանի դերը սերունդների կրթման եւ դաստիարակման հարցում, եւս մեկ անգամ փաստել է, որ ՀՊՄՀ-ն եղել եւ մնում է ապագա մանկավարժների պատրաստման գլխավոր կրթօջախը:

On December 26, the RA NA Speaker, President of the Trustees Board of Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University (ASPU) Galsut Sahakyan attended the sitting of the Board at the end of the year. First, the Chancellor of the University Ruben Mirzakhanyan introduced to the NA Speaker the works done during 2016, detailed the implemented educational programmes, and talked about modern training technologies. In his word, the Chancellor also touched upon students’ exchange of experience and the lecturers’ training. Afterwards during the sitting the draft budget for 2017 was submitted. Let us inform that the Board considered the works done satisfactory and after that by voting approved the draft budget for 2017.
At the end of the sitting the NA Speaker, highlighting the role of the University in the generations’ education and upbringing, once again has documented that the ASPU has been and remains the main educational centre of the future pedagogues’ training.